W Dzień Dziecka powinniśmy pokazać dzieciom jakie są wyjątkowe. Możemy zrobić to za pomocą odpowiednio dobranego prezentu, który nauczy je prawidłowo postrzegać siebie. Jednym z takich podarunków jest książka, która odpowie na zapotrzebowania współczesnych dzieci i rodziców. Pomoże wzmacniać wiarę w siebie dzięki odpowiednim wskazówkom.

Opowieści, które wzmacniają poczucie własnej wartości u dzieci

“Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości” to niezwykła pozycja wspomagająca rodziców w wychowaniu dzieci. Autorkami są Francesc Miralles Contijoch i Alex Rovira Celma, a ich dzieło stanowi idealny prezent na Dzień Dziecka (https://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka). Obecnie zarówno chłopcy i dziewczynki zmagają się z ogromną presją społeczną ze strony nauczycieli, rodziców, innych dorosłych, rówieśników oraz mediów. W tej walce, coraz częściej ich obraz siebie staje się zaburzony. Ta książka zawiera piękne opowiadania o  asertywności, miłości, szacunku do siebie oraz innych ludzi oraz ryzyku jakie niesie za sobą krytyczne osądzanie drugiego człowieka. Zwieńczone są omówieniem oraz wskazówkami do wspólnej pracy. Historie przedstawione są w przystępny sposób, starsze dzieci mogą samodzielnie ją czytać i wyciągać wnioski. Zbudowanie stabilnej samooceny zaprocentuje w przyszłości, kiedy to sytuacja będzie wymagać samodzielnych decyzji i działań. Barwne, bardzo ładne ilustracje w trafny sposób odzwierciedlają daną historię oraz jej przekaz.

Co można zyskać dzięki przeczytaniu tej lektury?

  • pomoże dzieciom w każdym wieku pokochać siebie,
  • uczy szacunku dla odmienności,
  • pobudzi wyobraźnię i umożliwi uświadomienie sobie wielu ważnych kwestii dotyczących akceptacji,
  • pozwoli na długie i owocne dyskusje z rodzicami na temat samooceny, jej niestabilności wynikającej z nacisków społecznych,
  • baśniowa narracja umożliwi pełniejsze zrozumienie tematyki,
  • ponadto, rodzice znajdą na końcu książki dwanaście kluczy dotyczących tego jak budować poczucie wartości u dzieci.

Dzieciństwo to idealny początek, by uczyć się wdzięczności do siebie i myślenia dobrze o sobie. Jest to niezwykle ważne, by odważnie wejść w dorosłość i czerpać radość z własnych, nawet małych sukcesów. “Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to wyjątkowa książka, stanowiąca kompendium wiedzy. To idealny prezent z okazji Dnia Dziecka, który może być wykorzystywany przez wiele lat, ponieważ jego nauki pożyteczne są na każdym etapie rozwoju osobistego.

 

Tags: