Każde dziecko obchodzi swoje święto 1 czerwca. Jest to szczególny dzień, w którym rodzice obdarowują swoje pociechy różnymi prezentami. Są to zabawki edukacyjne, kolorowanki, książeczki kolorowe i obrazkowe. Z całą pewnością tego typu prezenty doskonale wpisują się w Dzień Dziecka. Wśród propozycji książkowych znajdują się między innymi tytuły polskich i zagranicznych autorów. Wśród popularnych tytułów cieszących się dużą popularnością można znaleźć między innymi następujące:

  • Puzzle Pucio. Rodzinna sobota,
  • Krok po kroku. Pierwsza gwiazdka,
  • 365 bajek na dobranoc,
  • Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych,
  • Proszę mnie przytulić.

Bajki czytane na dzień dziecka

Z pewnością wielką radość sprawią dzieciom prezenty książkowe, które będą czytane przez ich rodziców. Tego typu książki pomagają w rozwoju wielu umiejętności motorycznych i słuchowych. Podczas czytania książeczek cała uwaga skupiona jest na treści książek. Dzięki temu dzieci lepiej radzą sobie z rozumieniem ciągu następujących zdarzeń oraz wielokrotnie złożonych zdań. Dzięki czytaniu książeczek rozwijana jest umiejętność słuchania szczegółowych komunikatów. Książka może stanowić doskonały prezent na dzień dziecka z www.taniaksiazka.pl.

Puzzle Pucio. Rodzinna sobota na dzień dziecka

Puzzle Pucio mogą stanowić doskonały pomysł na prezent. Rozwijają one wiele różnych umiejętności i uczą malucha logicznego myślenia. Stymulują one także spostrzegawczość u dziecka oraz zmysł wzroku. Warto wiedzieć, iż do zestawu puzzli dołączone jest ciekawe opowiadanie, związane z przygodami Pucia. Do zestawu puzzli dołączona jest także szczegółowa instrukcja, która pomaga tworzyć rodzicom różne zabawy. W dołączonym zestawie autorka oferuje wiele atrakcyjnych propozycji zabaw dla rodziców oraz dla dzieci.

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości


Wśród książkowych prezentów warto wymienić tytuł: “Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też”. Jest to doskonała pozycja dla dziecka, uczy go jak ważna jest akceptacja swojej osoby, swojego ciała. Pink jest małym stworem, który wciąż rośnie i uczy się ciągle czegoś nowego. Jest on nieco nieśmiały i nie do końca pewien swoich uczuć. Boi się on swoich słabych stron, natomiast autorka pokazuje, że powinien on je zaakceptować, ponieważ każdy ma jakieś słabe punkty. Z pewnością książeczka będzie stanowiła doskonały drogowskaz dla dziecka. Pink obserwuje siebie i stara się zaakceptować wreszcie plusy i minusy swojej osobowości.

Tags: